אזעקות

מערכת אזעקה להגנה מפני פריצה היא בקר אלקטרוני המחובר לחיישנים שונים על ידי חיווט זרם נמוך או בחיבור אלחוטי צר-סרט (בישראל בתדר 433MHz; בעולם גם בתדרים 868MHz).

מערכת אזעקה טיפוסית מורכבת מגלאים ומבקר. קיימים גלאים מסוגים שונים כאשר הנפוצים ביותר הם גלאי התנועה הידועים גם בשם גלאי נפח וחיישני פתיחה/סגירה.

הבקר מחובר לאמצעי התרעה (למשל, סירנה) וכן יש לו אפשרות לחייג ולהודיע על פריצה בטלפון למוקד או למשטרה. במקומות בעלי סיכון גבוה יש מערכות אזעקה המחוברות ליותר מאשר מוקד אחד וכן ביותר מאשר אמצעי דיווח אחד (למשל, רדיו, סלולר, אינטרנט וכו'). הבקר מופעל על ידי שנאי פנימי ומחווט למצבר למקרה של הפסקת חשמל. בקרים נבדלים אלה מאלה ביכולותיהם. הטובים שבהם מכילים יומן פעולות המפרט כל פעולה שנעשתה כגון: שעת הפעלת המערכת, מי הפעיל אותה (על פי קודים שונים הניתנים למפעילים שונים), מתי נוטרלה, איזה גלאי הפעיל את הסירנה, האם המצבר חלש, האם יש תקלה, ועוד.

קבוצת ריסקו הישראלית, הפכה בעשור האחרון לחברה המובילה בתחום מערכות האבטחה ונחשבת לפורצת דרך בפיתוח הטכנולוגי
ריסקו מפתחת מערכות אבטחה מקצועיות המתאימות לבתים פרטיים, לעסקים ופרויקטים מורכבים ביותר במוסדות ומתקני ציבור וממשל.
פתרונות האבטחה של ריסקו מבוססות על טכנולוגיית ענן, המאפשרת לכל משתמש שליטה מרחוק על המערכת ושליטה מלאה במערכות הבית מהאפליקציה

ריסקו נותנת מענה אינטגרטיבי הכולל מערכות פריצה מקצועיות, בקרות כניסה ותוכנות שליטה מרחוק. ריסוק הינה חברה עולמית, בעלת סניפים ברחבי העולם ומוצרי החברה נמכרים בעשרות מדינות ברחבי העולם